Przeskocz do treści

Jak wybrać komputer All in One? Na co zwrócić uwagę?

Komputery All in One to ciekawa propozycja dla osób, które zamiast plątaniny kabli, chcą mieć wszystko w jednym urządzeniu, a więc monitor oraz stację roboczą. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca. Pozwala na niezwykłą obsługę, dzięki temu, że dostępne jest wszystko w ekranie. Nie trzeba martwić się tym, że nie będzie się miało gdzie postawić wielkiego pudła, do którego wcześniej było się przyzwyczajonym. Cały system znajdował będzie się teraz w monitorze komputera, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

Co prawda nie nadają się one ani do grania, ani też wydajnej pracy, jednak sprawdzają się jako komputery uniwersalne – do przeglądania Internetu, oglądania filmów, prac biurowych. Do tych zadań sprawdza się znakomicie. W związku z tym, jeżeli potrzebujemy tego typu urządzenia, na pewno warto postawić na takie właśnie rozwiązanie. Wystarczy dokupić do niego myszkę oraz klawiaturę, a bez problemu można będzie z takiego komputera stacjonarnego korzystać. Do tego, podobnie jak nettopy, są ciche, pobierają mało energii i zajmują niewiele miejsca. Duża część nowych model komputerów All in One jest wyposażona w dotykowy ekran i system Windows. W związku z tym, na pewno nie będzie się miało żadnych problemów z obsługą takiego komputera. Wszystko odbywało się będzie w bardzo przyjemny sposób.

Jeżeli komputer All in One ma być przeznaczony dla grafika komputerowego, powinien zwrócić on szczególną uwagę na monitor – powinien on wyświetlać obraz o wysokiej rozdzielczości i jakości. Jest to podstawa, aby mógł on na takim sprzęcie pracować bez większych problemów. Najlepszym rozwiązaniem są matryce LCD-IPS. Dużym ułatwieniem podczas pracy będzie również dotykowy panel, który pozwoli na opracowanie jeszcze ciekawszych projektów graficznych. Na pewno taki rodzaj komputera można będzie bez przeszkód dostosować do pracy grafika, co jak najbardziej będzie stanowiło bardzo korzystne rozwiązanie zajmujące bardzo mało miejsca. Bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie.