archiwizacja danych Różne rodzaje oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych danych

photo
archiwizacja baz danych

archiwizacja danych W systemach informatycznych kopia zapasowa danych, zwana również kopią zapasową bazy danych, jest zasadniczo kopią całych danych komputerowych przechowywanych w innym miejscu i odtwarzanych na innej kopii, aby można je było wykorzystać do odtworzenia oryginału w przypadku utraty danych. Forma czasownikowa, odnosząca się ogólnie do tego procesu, to „back up”, natomiast termin i forma rzeczownikowa, które odnoszą się bardziej szczegółowo do tego, co się dzieje podczas tworzenia kopii zapasowej, to „backing up”. Powodem, dla którego czasami dochodzi do pomylenia tych dwóch form, jest fakt, że w pojedynczej bazie danych transakcje są wykonywane po jednej transakcji na raz. Jeżeli transakcje są wykonywane w aplikacji, która tworzy kopie zapasowe danych bazy danych, wówczas mówi się o kopii zapasowej bazy danych lub kopii zapasowej systemu. W tym ostatnim przypadku jednak zazwyczaj chodzi o system zarządzania kopiami zapasowymi.

Fachowa archiwizacjaprogramu SAM.

Kopie zapasowe powstają w dowolnym momencie, w którym system nie wykonuje swoich normalnych operacji. archiwizacja danych Najczęstszymi przyczynami problemów z tworzeniem kopii zapasowych danych są awarie sprzętu, awarie logiczne i błędy użytkowników. Aby rozwiązać te problemy, proces tworzenia kopii zapasowej danych rozpoczyna się od utworzenia kopii wszystkich danych w bazie danych. Odbywa się to poprzez rozpoczęcie transakcji od punktu, w którym została ona zainicjowana, lub poprzez rozpoczęcie procesu backupu w istniejącej procedurze składowanej.

Dlatego jest ważna kopia zapasowa w Windows 7 dla przedsiębiorstwa.

Istnieją dwa rodzaje backupu danych: lokalny i zdalny. Lokalny backup jest wykonywany wewnątrz organizacji, zazwyczaj przez personel IT. Jeśli jednak dojdzie do awarii, backup może zostać wykonany przy użyciu procedur zdalnych. W przypadku zdalnego backupu danych lub planu disaster recovery, administrator kopiuje wszystkie krytyczne dane z serwera do specjalnej lokalizacji.

Z archiwizacją danych utrata danych nie jest bez wyjścia.

W przypadku backupu danych przy użyciu procedury off-site jest on wykonywany za pośrednictwem tymczasowego połączenia internetowego. Obejmuje ona dwa procesy. Po pierwsze, technik off-site kopiuje dane z serwera internetowego na taśmę off-site. Po drugie, technik wykonujący kopię zapasową danych kopiuje dane z taśmy off-site na serwer internetowy. Obie procedury mają kilka zalet.

Tworzenie kopii zapasowych danych przy użyciu dysków internetowych jest tańsze ze względu na niskie koszty dostępu do Internetu. Z tego powodu wiele organizacji może zdecydować się na wykonywanie kopii zapasowej danych przy użyciu dysków internetowych zamiast lokalnego komputera. Ponadto internetowe dyski do tworzenia kopii zapasowych umożliwiają administratorom tworzenie kopii zapasowych wszystkich danych niezależnie od lokalizacji komputera.

Tworzenie kopii zapasowej danych za pomocą programu do tworzenia kopii zapasowych jest łatwiejsze niż przywracanie kopii zapasowej tradycyjnymi metodami. Dzieje się tak dlatego, że programowe programy do tworzenia kopii zapasowych mogą tworzyć, przechowywać i przywracać dane bez konieczności dostępu do oryginalnego oprogramowania instalacyjnego. W przypadku przywracania kopii zapasowej tą metodą należy ponownie zainstalować oryginalne oprogramowanie, aby w pełni wykorzystać zalety kopii zapasowej. Programowe kopie zapasowe pozwalają odzyskać utracone informacje także wtedy, gdy system komputerowy został uszkodzony lub stał się niedostępny w wyniku ataku wirusa.

Pewna kopia zapasowa Android z plików programu Sage Symfonia 2.0.

Jeśli Twoja firma korzysta z Microsoft Exchange, administrator ma do dyspozycji pakiet oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych danych o nazwie Exchange Recovery. Oprogramowanie to może być zainstalowane na serwerze i działa w tle. Oprogramowanie to może być dostosowane do wymagań użytkownika, aby wykonywać różne funkcje, w tym odzyskiwanie wiadomości e-mail, folderów, skrzynek pocztowych, załączników i haseł. Dzięki temu oprogramowaniu administratorzy mogą przywrócić bazy danych Exchange, skrzynki pocztowe, wiadomości i inne elementy w postaci załączników email. Jest to idealny wybór dla dużych firm, ponieważ jest w stanie odzyskać dużą ilość danych w krótkim czasie.

System do przechowywania kopii zapasowych danych musi zawierać wszystkie funkcje, które spełnią wymagania różnych typów przechowywania danych. Na przykład, system przechowywania kopii zapasowych danych musi być w stanie odzyskać wiadomości e-mail, załączniki, skrzynki pocztowe i kopie zapasowe baz danych. Ponadto, system odzyskiwania danych musi mieć możliwość przywracania prezentacji PowerPoint i innych przechowywanych dokumentów.