ogrodzenia plastikowe Zalety ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Ogrodzenia plastikowe mają wiele zalet, ale jak określić, który typ jest najlepszy dla Twojej posesji? W tym artykule przedstawimy przegląd różnych typów ogrodzeń z tworzyw sztucznych. Należą do nich ogrodzenia winylowe, ogrodzenia syntetyczne, ogrodzenia nylonowe, polietylenowe i z polichlorku winylu. Dowiesz się także o ich zaletach i wadach. A zatem zacznij czytać i podejmij świadomą decyzję.

Ogrodzenia winylowe są wykonane z polichlorku winylu.

Ogrodzenia winylowe są produkowane w procesie zwanym ekstruzją. Oryginalny proces stosowany do przekształcania polietylenu w winyl polega na przepychaniu żywicy winylowej przez matrycę i beczkę. Następnie ogrodzenie winylowe jest chłodzone i cięte na odcinki o określonej długości. Istnieją dwa rodzaje procesów wytłaczania: monoekstrukcja i koekstruzja. Monoekstryzja polega na przepychaniu żywicy winylowej przez pojedynczą matrycę, natomiast druga polega na podawaniu dwóch strumieni żywicy winylowej do jednej matrycy. Proces ten pozwala na selektywne wprowadzanie dodatków w celu poprawy właściwości ochronnych materiału.

Ogrodzenia winylowe są niezwykle trwałe. Ich trwałość może wynosić od 20 do 30 lat. Żywica polichlorku winylu to wytrzymały materiał plastikowy, który jest odporny na uszkodzenia powodowane przez zwykłe szkodniki. Jego twarda powierzchnia utrudnia owadom zagrzebywanie się, drapanie i rozgryzanie. Jest to jeden z powodów tak długiej trwałości. Ten wytrzymały materiał oznacza również, że nie wymaga częstego malowania ani bejcowania.

Polichlorek winylu jest bardzo trwałym materiałem, ale sam w sobie nie wygląda zbyt ładnie. Dlatego większość osób wybiera okładziny okienne z winylu zamiast z PCW. Winyl nie tylko wygląda lepiej, ale jest też tańszy w instalacji. Najlepszym sposobem na określenie, które ogrodzenie winylowe jest odpowiednie dla Twojego domu, jest porównanie PCV i winylu.

Chociaż ogrodzenia winylowe są łatwe w montażu, ich trwałość nie jest tak długa jak ogrodzeń z PCV. Są także droższe niż ogrodzenia z PCV, które są wykonane z laminowanych tworzyw sztucznych. PCV to bardzo trwały, laminowany produkt wytwarzany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Ogrodzenia winylowe są produkowane w procesie Vinyl-Clad Manufacturing, który obejmuje wykorzystanie żywicy syntetycznej i polimeru octanu winylu.

PCW to żywica syntetyczna wytwarzana z etylenu i chloru. Substancje te występują naturalnie w soli, a po połączeniu tworzą substancję zwaną polichlorkiem winylu (PCW). PCV jest powszechnie stosowany w budownictwie, oknach i innych elementach. Southwest Vinyl jest jedynym producentem winylu, który może zaoferować dożywotnią gwarancję. Ponadto, ten rodzaj winylu jest ekologicznym wyborem w przypadku ogrodzeń.

Ogrodzenia syntetyczne są wykonane z nylonu.

Ogrodzenia winylowe i kompozytowe są opcjami ogrodzeń niewymagającymi konserwacji. Są one dostępne w wielu różnych stylach i wzorach, w tym ogrodzenia prywatności i ogrodzenia dobrego sąsiedztwa. Firma Split Rail Fence Company obsługuje cały obszar Front Range w Kolorado. Przedstawiciel handlowy może pomóc Państwu zdecydować, które ogrodzenie jest odpowiednie dla Państwa posesji. Poniżej wymieniono niektóre z zalet ogrodzeń winylowych i kompozytowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch materiałach. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ogrodzenia winylowego lub kompozytowego, nie wahaj się zadzwonić do Split Rail Fence Company.

Ogrodzenia winylowe i kompozytowe to dwa rodzaje ogrodzeń z materiałów syntetycznych. Winyl został po raz pierwszy wprowadzony w latach 70. ubiegłego wieku jako ekonomiczna i niewymagająca konserwacji alternatywa dla drewna. Materiał ten jest wytwarzany przez połączenie chloru i etylenu, które tworzy polichlorek winylu (PCW). Takie ogrodzenia są trwałe, piękne i odporne na uszkodzenia. Oprócz zastosowań domowych, winyl jest również wykorzystywany w budownictwie. Ogrodzenia winylowe mogą imitować wyglądem drewno, a jednocześnie są stosunkowo niedrogie.

Winyl i PCW to dwa inne popularne rodzaje ogrodzeń z materiałów syntetycznych. Winyl to grupa etylenowa z jednym atomem wodoru mniej. Ogrodzenia z PCW są również powszechnie nazywane winylowymi. Polichlorek winylu jest trzecim najpopularniejszym tworzywem sztucznym na świecie. Jest bardziej elastyczny niż inne rodzaje tworzyw sztucznych i bardzo wytrzymały. Ogrodzenia syntetyczne są wykonane z winylu lub PCW, a do ich produkcji wykorzystuje się tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu.

Ogrodzenia nylonowe są wykonane z polietylenu.

Polietylen jest powszechnie stosowanym materiałem na ogrodzenia, ale wybór ogrodzenia z nylonu ma kilka zalet. Po pierwsze, ma on bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie, co jest niezwykle istotne w przypadku ogrodzeń. Kolejną zaletą nylonu jest łatwość konserwacji. Oprócz trwałości są one łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. To czyni je dobrym wyborem do większości zastosowań. Są też niezwykle przystępne cenowo, co stanowi ich kolejną zaletę.

Po drugie, są one estetyczne. Najlepsze ogrodzenia nylonowe mają wygląd zbliżony do drewna, a jednocześnie są trwałe jak plastik. W porównaniu z drewnem, ogrodzenia kompozytowe nie wypaczają się ani nie pękają. A ponieważ ogrodzenia plastikowe są lżejsze od prawdziwego drewna, nie muszą być tak ciężkie jak ogrodzenia drewniane. Ponadto są one znacznie trwalsze niż prawdziwe drewno. Jeśli chodzi o cenę, ogrodzenia kompozytowe są znacznie tańsze od ogrodzeń z prawdziwego drewna, zwłaszcza jeśli są używane jako pikiety i słupki.

W przypadku ogrodzeń z winylu dobrym wyborem jest także winyl. Materiał ten jest wykonany z polichlorku winylu, rodzaju syntetycznego tworzywa sztucznego. Jest to trzecie najbardziej rozpowszechnione tworzywo sztuczne na świecie. Jest trwały i elastyczny. Można go stosować w ogrodzeniach, oknach i innych elementach budowlanych. Mogą być niezwykle wytrzymałe i służyć przez lata. To kolejna wielka zaleta winylu. Jakie są więc najlepsze materiały PCV na ogrodzenia?

Ogrodzenia z polietylenu są wykonane z polietylenu

Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń wykonanych z polietylenu, w tym ekrany prywatności, panele dekoracyjne i pokrycia basenów. Są one trwałe, mają wysoki wskaźnik prywatności i umożliwiają cyrkulację powietrza. Płyty poliwęglanowe mogą być profilowane, faliste lub pełne. Wiele z nich jest również dostępnych w różnych kolorach. Płyty polistyrenowe są mniej popularnym rozwiązaniem.

Materiał stosowany w ogrodzeniach z polietylenu jest stabilizowany na promieniowanie UV i odporny na gnicie, dzięki czemu może wytrzymać nawet najgorętszą pogodę. Ogrodzenia z polietylenu stabilizowanego na promieniowanie UV są również odporne na wilgoć atmosferyczną i sól w glebie. Owady nie są w stanie uszkodzić ogrodzenia, a ich żywotność jest wydłużona. Ogrodzenia te mogą służyć przez kilkadziesiąt lat i są niedrogie. Nie są one jednak idealne do stosowania w pobliżu dzieci i zwierząt domowych.

Ogrodzenia plastikowe są również dostępne w różnych stylach. Na przykład ogrodzenia winylowe są wykonane z polichlorku winylu. Wysokiej jakości winyl zawiera pierwotny winyl i odpady z recyklingu, natomiast ogrodzenia niskiej jakości są wykonane z tanich odpadów plastikowych. Ogrodzenia winylowe mają także podwójną warstwę tytanu, która chroni je przed promieniami UV. Inne rodzaje ogrodzeń to kompozyty, które są wykonane z mieszanki włókien drzewnych i tworzyw sztucznych. Ogrodzenia te są zazwyczaj solidne i przypominają ogrodzenia z prawdziwego drewna. Wysokiej jakości ogrodzenia kompozytowe wyglądają bardziej jak prawdziwe drewno.

Choć większość ludzi zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków stosowania winylu, niekoniecznie jest on zły. Tworzywo sztuczne stosowane do produkcji ogrodzeń z polietylenu nadaje się do recyklingu i jest przyjazne dla środowiska. Zastosowany w nich polimer powoduje minimalną emisję dwutlenku węgla lub nie powoduje jej wcale. Są one również mniej podatne na wypaczanie i kurczenie się. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku ogrodzeń jest wybór przyjaznych dla środowiska kompozytów. W zależności od materiału, do budowy ogrodzenia można nawet wykorzystać PCV.