Kable i przewody to w rzeczywistości komponenty bardzo delikatne. Wobec tego wszyscy monterzy i osoby, które po prostu z tym okablowaniem pracują, muszą posiadać niezbędne sprzęty i narzędzia, dzięki którym taka praca będzie dla nich bezpieczna i co najważniejsze efektywna. Niezbędne więc staje się posiadanie akumulatorowej praski do kabli, a także profesjonalnego uchwytu na przewody. Jednak w jakich sytuacjach sprawdzą się tego typu profesjonalne narzędzia, a także na czym polega ich działanie?

Praska akumulatorowa do przewodów- w jaki sposób ona działa?

Praska akumulatorowa do kabli, choć może wydawać się urządzeniem całkowicie innowacyjnym, tak naprawdę pojawiła się na rynku już kilkanaście, dobrych lat temu. Z pewnością każdy, kto pracuje z okablowaniem, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że przewody trzeba będzie w odpowiednich sytuacjach po prostu zaprasować. Dawniej wykorzystywano praski manualne. Niemniej jednak z biegiem czasu i rozwojem technologii przestały one być wystarczające. Wymagały one bowiem od monterów dość dużej siły, by przewody mogły zostać zaprasowane w odpowiedni sposób. Nowoczesne praski działają bowiem z wykorzystaniem akumulatora. Wobec tego choć mają one w dalszym ciągu mechanizm zaciskowy, to jednak nie wymaga on już użycia siły. Dzięki temu można w sposób automatyczny zaprasować kable i wykonać to w precyzyjny i dokładny sposób. Takie urządzenie bez wątpienia przyczyni się do tego, że praca z przewodami i okablowaniem, będzie o wiele bardziej efektywna i przebiegnie w o wiele szybszy sposób.

Uchwyty do napinania przewodów- niezbędne wyposażenie każdego profesjonalisty

Uchwyt do przewodu to niezwykle przydatny gadżet, który przyda się profesjonalistom. Okazuje się, że powinna być w niego wyposażona każda firma, która zajmuje się przeciąganiem kabli i montowaniem okablowania. Zasady działania takiego uchwyty nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Uchwyty do przewodów znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie trzeba zachować odpowiedni poziom napięcia okablowania. Takie uchwyty znajdują zastosowanie zarówno w kontekście przewodów izolowanych jak i nieizolowanych, więc można powiedzieć, że jest to sprzęt dość uniwersalny. Wyposażony jest on w tak zwane żabki, które są wykonane z wysokogatunkowej stali odpornej na rozciąganie. Przy wyborze odpowiedniego uchwytu do napinania przewodów, trzeba przede wszystkim uwzględnić materiały, z jakich został on wykonany. Istotnym aspektem jest również siła robocza oraz maksymalne obciążenie.